Catalog

Record Details

Catalog Search

Search Results filters

Filtered by:

Čtenářské určení

Děti a mládež OR Mladší děti
×

Search Results Showing Item 1 of 1 Preferred library: Katalog Evergreen?

Přátelská sněhová vločka : obyčejný příběh o neobyčejných věcech

Available copies

  • 1 of 1 copy available at Katalog Evergreen. (Show)
  • 1 of 1 copy available at Jabok.

Current holds

0 current holds with 1 total copy.

Location Call Number / Copy Notes Barcode Shelving Location Status Due Date
Knihovna Jabok BL-4.1/P 424480027614 Beletrie Volné -

Record details

  • ISBN: 978-80-262-0013-0 (váz.)
  • Physical Description: print
    regular print
    62 s. : barev. il. ; 13 x 14 cm
  • Edition: Vyd. 1.
  • Publisher: Praha : Portál, 2011

Content descriptions

Summary, etc.: Dívce Janě je asi deset let. Právě začíná zima a s ní přichází i sníh. Když Janě přistane na nose jedna jediná sněhová vločka, začíná přemýšlet o tom, co za vločku to je, jaký má vztah s jinými sněhovými vločkami, proč každá vločka vypadá, jako by se skládala z ještě menších vloček, kolik miliard vloček Bůh nechá nasněžit.. a také kam vločky odcházejí. Jana hledá odpovědi na své otázky a racionální vysvětlení jejího staršího bratra ji neuspokojují. Uvažování nad koloběhem vloček, závějemi sněhu a „putováním“ vody po Zemi vedou Janu k myšlenkám o Bohu, ke kterému si i díky příhodě s neobyčejnou sněhovou vločkou vytváří nový, osobní vztah. Novela se dotýká složitých otázek, přesto především díky velmi dobrým dialogům působí svěže a lehce. Nakladatelská anotace.
Subject: smysl života
hodnotová orientace
křesťanská víra
sense of life
value orientation
Christian faith
Genre: americké novely
publikace pro děti
American novellas
children's literature
Summary: Dívce Janě je asi deset let. Právě začíná zima a s ní přichází i sníh. Když Janě přistane na nose jedna jediná sněhová vločka, začíná přemýšlet o tom, co za vločku to je, jaký má vztah s jinými sněhovými vločkami, proč každá vločka vypadá, jako by se skládala z ještě menších vloček, kolik miliard vloček Bůh nechá nasněžit.. a také kam vločky odcházejí. Jana hledá odpovědi na své otázky a racionální vysvětlení jejího staršího bratra ji neuspokojují. Uvažování nad koloběhem vloček, závějemi sněhu a „putováním“ vody po Zemi vedou Janu k myšlenkám o Bohu, ke kterému si i díky příhodě s neobyčejnou sněhovou vločkou vytváří nový, osobní vztah. Novela se dotýká složitých otázek, přesto především díky velmi dobrým dialogům působí svěže a lehce. Nakladatelská anotace.
Křehké duchovní podobenství známého amerického autora populárně psychologické literatury je jeho jedinou knihou určenou dětem.
Search Results Showing Item 1 of 1 Preferred library: Katalog Evergreen?

Additional Resources