Katalog

Detaily záznamu

Vyhledávání v katalogu


Výsledky vyhledávání Zobrazeno 9. záznam z 207

Sociometrické šetření zaměřené na vztahy mezi žáky šestého ročníku základní školy : absolventská práce

Agašváry, Helena (Autor). Čiháková, Ivana (Vedoucí diplomové nebo disertační práce). Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická (Další autor).

Dostupné elektronické zdroje

Exempláře k vypůjčení

  • Dostupné pro výpůjčku: 1 z 1 exemplářů (Katalog Evergreen)

Počet rezervací:

0 (na celkový počet 1 exemplářů)

Knihovna/pobočka Signatura / Poznámky k exemplářům Čárový kód Umístění Status K vrácení dne
Knihovna Jabok ABP-2477 424480045649 Absolventské práce Pouze prezenčně -

Detaily záznamu

  • Fyzický popis: 79 stran : 15 příloh ; 31 cm
    regular print
    print

Údaje o obsahu

Poznámka ke kvalifikační práci: Absolventská práce (Dis.), Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, 2022
Poznámka o bibliografii apod.: Obsahuje bibliografii
Souhrn apod.: Téma absolventské práce: zabývá se negativními vlivy na škole. Cílem této práce je provést a vyhodnotit sociometrické šetření v šesté třídě základní školy, zaměřené na tři kritéria – společenská atraktivita, týmová Spolupráce a negativní chování. Za negativní chování jsou považovány konflikty se spolužáky, konflikty s učiteli a ubližování mně či mým spolužákům. Tatáž kritéria zahrnují otázky zaměřené na oblibu, kdo ze spolužáků pomáhá a kdo s kým by chtěl pracovat v týmu. Otázky jsou vždy položeny pozitivně i negativně. První sociometrické šetření začíná probíhat čtyři týdny po zahájení školního roku a druhé měsíc před koncem školního roku. Předmětem šetření se staly čtyři oblasti zaměřující se na: společenskou atraktivitu (obliba – pozitivní/negativní status), určité schopnosti a dovednosti (pomoc spolužákovi, práce v týmu – pozitivní/negativní status), zjištění žáka s negativním chováním či vykazujícího agresivní sklony (konflikt se spolužáky, s učiteli, ubližování spolužákům), spolehlivý spolužák. Výsledky obou šetření jsou zpracovány v podobě matice, sociogramu a matematicko-statistického výpočtu a poté porovnány. V závěru se vyjádřím k přínosu sociometrie pro pedagogy.
Téma: sociogram sociometrické měření základní škola vztahy
Žánr: absolventské práce
Výsledky vyhledávání Zobrazeno 9. záznam z 207

Doplňkové zdroje