Katalog

Detaily záznamu

Vyhledávání v katalogu


Výsledky vyhledávání Zobrazeno 1. záznam z 1

Pěstounská péče na přechodnou dobu : absolventská práce

Benešová, Barbora (Autor). Urban, David (Vedoucí diplomové nebo disertační práce). Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická (Další autor).

Dostupné elektronické zdroje

Exempláře k vypůjčení

  • Dostupné pro výpůjčku: 1 z 1 exemplářů (Katalog Evergreen)

Počet rezervací:

0 (na celkový počet 1 exemplářů)

Knihovna/pobočka Signatura / Poznámky k exemplářům Čárový kód Umístění Status K vrácení dne
Knihovna Jabok ABP-2480 424480045652 Absolventské práce Pouze prezenčně -

Detaily záznamu

  • Fyzický popis: 48 stran : 31 cm
    regular print
    print

Údaje o obsahu

Poznámka ke kvalifikační práci: Absolventská práce (Dis.), Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, 2022
Poznámka o bibliografii apod.: Obsahuje bibliografii
Souhrn apod.: Tato absolventská práce s názvem Pěstounská péče na přechodnou dobu aneb jak se vyrovnat s častými příchody a následnými odchody dětí z pohledu pěstounů si klade za cíl zjistit, jaké je pro pěstouny tohoto typu časté příjímání a budoucí odloučení se od svěřených dětí o které po určitou dobu pečují, budují s nimi vztahy a dočasně společně tvoří rodinu. Práce je rozdělena do dvou částí – teoretické a empirické. Teoretická část se skládá ze šesti kapitol, které se zabývají vysvětlením náhradní rodinné péče, pěstounské péče na přechodnou dobu, osobností pěstouna, potřebami dětí i pěstounů a v neposlední řadě nechybí ani přijetí a adaptace dětí do rodin. Část empirická je zpracována formou výzkumného šetření obsahuje analýzu rozhovorů s pěstouny na přechodnou dobu, kdy je hlavním tématem popis vykonávané činnosti a veškerá úskalí, která s ní souvisí včetně zvládání častého přijímání a opouštění dětí.
Téma: pěstounská péče OSPOD opatrovník pěstoun dítě rodič
Žánr: absolventské práce
Výsledky vyhledávání Zobrazeno 1. záznam z 1

Doplňkové zdroje