Katalog

Detaily záznamu

Vyhledávání v katalogu


Výsledky vyhledávání Zobrazeno 7. záznam z 49

Reakce na separaci a adaptační proces u dětí z Olivovy dětské léčebny : absolventská práce

Trpálková, Pavla (Autor). Klimešová, Anna (Vedoucí diplomové nebo disertační práce). Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická (Další autor).

Dostupné elektronické zdroje

Exempláře k vypůjčení

  • Dostupné pro výpůjčku: 1 z 1 exemplářů (Katalog Evergreen)

Počet rezervací:

0 (na celkový počet 1 exemplářů)

Knihovna/pobočka Signatura / Poznámky k exemplářům Čárový kód Umístění Status K vrácení dne
Knihovna Jabok ABP-2482 424480045675 Absolventské práce Pouze prezenčně -

Detaily záznamu

  • Fyzický popis: 62 stran : 2 přílohy ; 31 cm
    regular print
    print

Údaje o obsahu

Poznámka ke kvalifikační práci: Absolventská práce (Dis.), Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, 2022
Poznámka o bibliografii apod.: Obsahuje bibliografii
Souhrn apod.: Absolventská práce nabízí náhled do problematiky separace a separační úzkosti u dětí mladšího školního věku, které podstoupily ozdravnou léčbu v nestátním zdravotnickém zařízení Olivova dětská léčebna, o.p.s. Pokouší se vymezit základní pojmy související s dočasným oddělením od svých nejbližších jako jsou separace, deprivace a úzkost. Klade si za cíl zjistit, jakými způsoby se v Olivově dětské léčebně, o.p.s. pomáhá dětem s reakcemi na separaci při nástupu do léčby, případně již během procesu adaptace. Snaží se zhodnotit, zda jsou účinné. Za tímto účelem byl veden rozhovor s tamní psycholožkou, jednou z mnoha členů pracovního týmu, dále prostudovány dostupné dokumenty organizace jako např. Návštěvní řád, a vyhodnoceny výpovědi dětských klientů – skupiny dětí ve věkovém rozmezí 7 až 11 let. Na základě rozhovoru s psycholožkou a výpovědí získaných od dětí, je v závěru práce navrhnuto několik doporučení, jež by mohla pomoci v tom, aby se děti v léčebně cítily lépe, tj. aby se úzkostným stavům předcházelo.
Téma: Olivova dětská léčeba léčebny separační úzkost separace deprivace
Žánr: absolventské práce
Výsledky vyhledávání Zobrazeno 7. záznam z 49

Doplňkové zdroje