Katalog

Detaily záznamu

Vyhledávání v kataloguOskar a růžová paní ; Noemovo dítě ; Pan Ibrahim a květy Koránu / Eric-Emmanuel Schmitt ; z francouzštiny přeložily Denisa Kerschová-Brosseau a Zdenka Kovářová

Schmitt, Éric-Emmanuel, 1960- (Autor). Kerschová-Brosseau, Denisa, 1967- (Překladatel). Kovářová, Zdenka, 1946- (Překladatel). Schmitt, Éric-Emmanuel, 1960- Oscar et la dame rose. Česky (Další autor). Schmitt, Éric-Emmanuel, 1960- Enfant de Noé. Česky (Další autor). Schmitt, Éric-Emmanuel, 1960- Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran. Česky (Další autor).

Exempláře k vypůjčení

  • Dostupné pro výpůjčku: 1 z 1 exemplářů (Katalog Evergreen)

Počet rezervací:

0 (na celkový počet 1 exemplářů)

Knihovna/pobočka Signatura / Poznámky k exemplářům Čárový kód Umístění Status K vrácení dne
Židovská obec v Praze K 3858 4638301198 K - Beletrie Volné -

Detaily záznamu

  • ISBN: 978-80-7407-538-4
  • Fyzický popis: 254 stran ; 21 cm
  • Vydání: Čtvrté, doplněné vydání
  • Nakladatel Praha : Garamond, 2022

Údaje o obsahu

Souhrn apod.:
Společné vydání tří působivých příběhů s tématem velkých světových náboženství. Titulní hrdina první novely, desetiletý Oskar, umírá na rakovinu a prožívá v nemocnici svých posledních deset dnů života. Se svou starou ošetřovatelkou Růženkou vede nekončící rozhovor o Bohu a víře. Vážně i s humorem se oba staví k otázkám o smyslu života. Druhá novela vypráví příběh kněze, ukrývajícího za války v katolickém penzionátu židovské děti. Kromě dětí samotných ale zachraňuje i jejich kulturu: tajně shromažďuje kultovní předměty judaismu a zaslouží se o to, že děti neztratí kontakt se svým původem a náboženstvím. Poslední příběh je o přátelství židovského chlapce Moma a starého Araba Ibrahima. Po smrti chlapcova otce ho Ibrahim adoptuje a odjíždějí spolu na prázdninovou cestu do Ibrahimova rodiště, kde Ibrahim umírá a dospívající Momo po něm přebírá jeho koloniál, víru i životní filosofii.
Žánr: francouzské příběhy
French stories

Doplňkové zdroje